Acerola od firmy Sanbios

Dla osób o słabej odporności lub chcących wzmocnić swój organizm świetnym rozwiązaniem jest stosowanie codziennie witaminy C. Pomimo, że jest ona łatwo dostępna w pokarmach nie zawsze jest to odpowiednia dawka, więc warto ją dodatkowo suplementować.

Acerola Sanbios

Acerola jest krzewem, którego owoce zawierają ogromną dawkę witaminy C. Zaledwie trzy owoce tego krzewu pokrywają dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na witaminę C. Firma Sanbios ma w swojej ofercie tabletki zawierające wyciągi z tego wspaniałego krzewu i jego owoców, które mogą być świetnym rozwiązaniem na osłabienie organizmu.

Czym jest acerola?

Acerola jest krzewem, który pochodzi z Wysp Karaibskich. Krzew ten występuje naturalnie na terenie Teksasu, Meksyku, Ameryki środkowej oraz w północnej części Ameryki Południowej. Owoce aceroli są jasnoczerwonego koloru. W środku owocu znajdują się trzy sztuki pestek oraz kwaśny i soczysty miąższ. Właśnie ten miąższ jest skarbnicą witaminy C, A, B1, B2, wapnia, magnezu, fosforu, niacyny, żelaza i pirydoksyny.
Acerola, w porównaniu z innymi owocami, posiada najwięcej witaminy C. Poza witaminami jest też źródłem przeciwutleniaczy, a zwłaszcza karotenoidów i antocyjanów. Acerola jest idealnym owocem na okres zimowy, ponieważ jest to okres przeziębień oraz częstych zachorowań na grypę.
W Polsce najłatwiej o tabletki z acerolą, na przykład firma Sanbios posiada w swojej ofercie Acerolę, która charakteryzuje się dobrymi parametrami i składem. Warto wzmacniać swój organizm wraz z tym krzewem.