Amnesia Haze – jak powstała i jak działa?

Amnesia haze jest najsilniejszą i najbardziej efektywną odmianą marihuany dostępną obecnie na rynku. Została stworzona jako jedna z pierwszych, jednak jest dosyć przystępna i nie wymaga 20 lat doświadczenia w uprawie marihuany, aby dać efekt. Amnesia Haze została spopularyzowana w latach 2000 i szybko stała się ulubioną odmianą wśród użytkowników medycznej marihuany ze względu na jej zdolność do wytwarzania długotrwałej i silnej ulgi w bólu.

Czym jest odmiana marihuany Amnesia Haze?

amnesia haze

Amnesia Haze (więcej szczegółów tutaj) jest odmianą marihuany o wysokiej mocy, która została stworzona do wywoływania silnych doznań umysłowych. Jej efekt może być zdefiniowany jako stan tymczasowej zmiany percepcji. Podczas palenia odmiany Amnesia Haze, użytkownik doświadcza przypływu euforii, po którym następuje stan relaksu. Po tym początkowym przypływie euforii, użytkownik może zacząć odczuwać senność lub ospałość. To letargiczne uczucie może utrzymywać się przez kilka godzin lub kilkadziesiąt minut, w zależności od osoby.
Jest znana z efektów umysłowych i z tego, że jest silną sativą. Słynie ze swoich relaksujących właściwości, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób cierpiących na bezsenność lub doświadczających niepokoju czy ataków paniki podczas zasypiania. Odmiana Amnesia Haze ma bardzo wysoki poziom THC (do 20%), co sprawia, że jest idealna do leczenia stanów takich jak lęki, depresja i bóle głowy.

Jak powstała odmiana Amnesia Haze?

Tego do końca nie wiadomo, jednak wiadomo, że odmiana Amnesia Haze powstała w wyniku skrzyżowania dwóch innych szczepów. Swoimi efektami przypomina South Asian i klasyczne odmiany jak Jamaican.
Marihuana Amnesia Haze zawiera zazwyczaj około 20% CBD lub 20% THC, w zależności od rodzaju. Wykazano, że ma różne korzyści medyczne, w tym zmniejszenie lęku, depresji, bezsenności i stresu.