Co zrobić w przypadku kaszlu u niemowlaka?

Małe dzieci często mają przeziębienie i kaszel. Narażenie na zarazki i zwalczanie ich pomaga dzieciom rozwijać układ odpornościowy. Pomaganie dziecku w poczuciu się komfortowo i radzeniu sobie z objawami może pomóc mu uzyskać odpoczynek, którego potrzebuje, aby odzyskać siły.

Regularny kaszel może trwać do dwóch tygodni. Wiele rodzajów kaszlu jest spowodowanych przez powszechne wirusy, na które nie ma lekarstwa. O ile kaszel nie jest ekstremalny lub nie towarzyszą mu inne, poważne objawy, najlepszym rozwiązaniem jest zaoferowanie środków zapewniających komfort w domu.

Leczenie kaszlu powinno mieć na celu zapewnienie dziecku nawodnienia, odprężenia i dobrego snu. Nie jest ważne, aby próbować powstrzymać kaszel. Jak jednak złagodzić nieprzyjemne skutki, które wywołuje kaszel u niemowlaka?

Niemowlęta poniżej półtora roku życia nie powinny spać z poduszkami. Sprawienie, aby starsze dziecko zasypiało z głową na jednej lub kilku poduszkach, może być trudne, zwłaszcza jeśli dziecko ma skłonność do częstego ruchu podczas snu. Inną opcją niż używanie poduszek w łóżeczku do podniesienia głowy malucha jest próba podniesienia jednego końca materaca. Możesz to zrobić, umieszczając zwinięty ręcznik pod materacem na końcu, na którym spoczywa główka dziecka. Jednak przed podjęciem takiej próby należy zapytać pediatrę o jego bezpieczeństwo.

Miód to naturalny słodzik, który może pomóc złagodzić ból gardła. Miód ma również właściwości antybakteryjne z zaufanego źródła i może pomóc w zwalczaniu infekcji. Miód nie jest bezpieczny dla dzieci poniżej pierwszego roku życia, ponieważ istnieje ryzyko zatrucia bakteriami.