Czy kremy na blizny pomagają?

Wiele osób, które borykają się z bliznami, zastanawiają się nad metodami ich redukcji. Czy można usunąć je w domowym zaciszu, czy konieczne użycie jest aptecznych maści, kremów?

Najlepsze kremy na blizny


Leczeniem pierwszego rzutu powinien być dobrej jakości krem na blizny. Taki krem powinien w swoim składzie zawierać niezbędne witaminy takie jak A oraz E, a także substancje rozjaśniające i spłycające dołki np.:
– kwas jabłkowy i cytrynowy
– kwas migdałowy lub glikolowy (w niskim dla początkujących stężeniu, optymalnie należy zacząć od 5 % kwasu)
– śluz ślimaka
– kolagen i kwas hialuronowy.

Krem na blizny czy leczenie cięższego kalibru?


Powyższe składniki mogą przyczynić się do redukcji blizn, w zależności od ich rodzaju. Blizny zanikowe, przerostowe i keloidy charakteryzują się zupełnie innym sposobem leczeniem. Dobrać może je tylko profesjonalista czyli dermatolog lub kosmetolog. Może się okazać, że zaawansowany stopień naszych blizn wymaga mocniejszego potraktowania i nie pomogą mu powierzchownie działające kremy. By uniknąć sytuacji, w której jedynym wyjściem jest skorzystanie z usług medycyny estetycznej, warto dbać o jak najszybsze podjęcie działania i zaraz po pojawieniu się krosty- dbać o jej jak najszybsze zagojenie, bez drapania, wyciskania i duszenia. Te sposoby pomogą uniknąć przerwania ciągłości skóry wskutek stanu zapalnego. Warto dbać także o optymalny poziom nawodnienia skóry- to z pewnością optycznie nada blasku cerze i odwróci uwagę od blizn.