Czy skóra dorosłych i dzieci wymaga takiej samej pielęgnacji?

O skórę trzeba dbać w każdym wieku. To właściwie nie ulega żadnej wątpliwości. Trzeba jednak zastanowić się, czy skóra dorosłych i skóra dzieci wymaga takiej samej pielęgnacji. Czy można używać tych samych kosmetyków? Czy mama i dziecko mogą korzystać z tego samego kremu?

Dla najmłodszych


Z całą pewnością nie stanie się nic złego, jeśli dorosły użyje kosmetyku przeznaczonego dla dziecka. W drugą stronę może już nie być tak dobrych efektów. Wynika to z faktu, że skóra dziecka jest bardziej delikatna i wrażliwa. Potrzebuje ona szczególnej pielęgnacji. Powinno się używać do niej wyłącznie dedykowanych kosmetyków takich jak Mustela sztyft ochronny z cold cream. Jeśli więc dorosły zastanawia się, czy może pożyczyć krem od dziecka – może się nie wahać. Jeśli jednak chciałby pożyczyć swój kosmetyk maluchowi – powinien się wstrzymać.

Inne potrzeby


Warto pamiętać, że skóra dziecka ma inne potrzeby niż skóra dorosłych. W przypadku dorosłych możemy wymienić trzy podstawowe rodzaje skóry – suchą, tłustą i normalną. W przypadku dzieci ten podział nie ma zastosowania. Niemowlęta mają suchą skórę, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji, by z czasem się znormalizowała. Z tego też powodu kosmetyki, których można używać od pierwszych dni życia, takie jak Mustela sztyft ochronny z cold cream są przeznaczone do pielęgnacji skóry suchej. Jeśli będzie ich używał ktoś dorosły o cerze tłustej, to najprawdopodobniej nie będzie zadowolony z efektów, bo jego skórze będzie dostarczone zbyt dużo tłuszczy z kosmetyku.