Diabetofort – pomoc w cukrzycy

Diabetofort to lek w postaci płynu doustnego. Składniki w nim zawarte są pochodzenia roślinnego. Jest dostępny bez recepty.

Lek zawiera: wyciąg z kłącza perzu stosowany w nieprawidłowej przemianie materii, dolegliwościach wątroby i nerek a także w początkowym stadium cukrzycy, liść brzozy posiadający działanie moczopędne i odtruwające, naowocnię fasoli, która obniża poziom cukru we krwi, liść jeżyny oraz owoc dzikiej róży. Liść jeżyny zawiera związki działające bakteriobójczo i stymulujące wydzielanie soków trawiennych a owoc róży zwiększa odporność, obniża ciśnienie krwi i zawiera dużo witamin.

diabetofortWskazaniem do stosowania Diabetofortu jest cukrzyca typu drugiego, cukrzyca utajona, oraz tendencja do występowania przypadkowej hiperglikemii po spożytym posiłku. Ponadto lek działa moczopędnie. Cukrzyca typu drugiego czyli insulinoniezależna to choroba metaboliczna przebiegająca z wysokim stężeniem glukozy we krwi, opornym na działanie insuliny. Ten typ cukrzycy stanowi 90% zachorowań ogólnie na oba typy cukrzycy i jest związany z otyłością. Diabetofort łagodnie obniża poziom cukru we krwi.

Tak jak większość preparatów ziołowych, Diabetofort działa dopiero po dłuższym czasie stosowania, ale należy mieć na uwadze, że zawiera on substancje biologicznie czynne- garbniki (tanoidy) i przewlekłe stosowanie może prowadzić do powstania uszkodzeń wątroby. Ponadto są osoby które mogą być uczulone na garbniki co będzie się objawiało nudnościami i wymiotami. Warto jeszcze pamiętać, że preparat ten zawiera alkohol etylowy i nie należy go stosować przy współistniejących chorobach tj. padaczka, choroba alkoholowa, uszkodzenie mózgu, choroby umysłowe a także niewydolność serca, wątroby, nerek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *