Dlaczego warto pić białą herbatę?

Większość osób dobrze wie, że herbata ma nie tylko niezwykłe walory smakowe, lecz posiada również pewne właściwości rzadko występujące w przypadku innych napojów. Godna uwagi jest między innymi biała herbata, której picie może na przykład przyspieszyć proces odchudzania. Co trzeba wiedzieć o tym napoju?

Najważniejsze właściwości

Picie białej herbaty niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest pobudzenie organizmu, bowiem napar zawiera duża ilość kofeiny. Wiele pań z pewnością ucieszy informacja, że picie białej herbaty pomaga spowalniać niektóre procesy starzenia, pomaga między innymi w szybszym regenerowaniu się komórek skóry. Warto wiedzieć, że ten wyjątkowy napar wykazuje działanie antybakteryjne, dlatego też warto po niego sięgać w czasie infekcji, o które szczególnie łatwo w okresie jesienno-zimowym. Picie białej herbaty wspomaga odchudzanie, między innymi ze względu na występującą w niej kofeinę), jednak należy pamiętać, że samo picie tego napoju może nie przynieść pożądanych skutków.

Aby wydobyć z herbaty jej walory smakowe należy ją parzyć w odpowiedni sposób. Do filiżanki trzeba wsypać 2 łyżeczki liści, a następnie zalać je gorącą wodą. Napój należy zaparzać przez 4-5 minut.