Dobry wpływ herbaty matcha na dziecko

Dla ludzi dbających o zdrowy styl życia oraz słuchających potrzeb swojego organizmu japońska herbata, ze sproszkowanych liści specjalnie uprawianych i chronionych przed słońcem krzewów herbacianych, nie będzie niczym nowym. Ta herbata jest bardzo znana od wieków w krajach azjatyckich i coraz większą popularność zdobywa w Polsce. 

Sposób na spokój i relaks 
Od wielu tysięcy lat matcha jest używana W Chinach przez taoistów oraz w Japonii przez buddyjskich mnichów Zen jako sposób na utrzymanie spokoju i świeżości umysłu w czasie długich godzin medytacji. 

Badania pokazują, że za procesy uspakajające odpowiada między innymi aminokwas skoncentrowany w roślinie, a zwłaszcza w liściach używanych do produkcji tej herbaty. L-teanina pobudza do emisji fal alfa w ludzkim mózgu, które pozytywnie wpływają na samopoczucie i powodują w człowieku poczucie spokoju i pełnego relaksu jednocześnie nie powodując senności. Aminokwas ten wywołuje stan czujnego odprężenia zbliżony do tego jaki można osiągnąć poprzez godziny medytacji. 

Tradycyjna matcha w proszku (https://www.krainaherbaty.pl/herbata-zielona/matcha), jakiej można spróbować podczas podróży do Japonii, ma czterokrotnie większą zawartość aminokwasu L-teaniny, czyli 39 mg na porcję, w porównaniu z zieloną herbatą w torebkach. 

Pragnąć się zrelaksować i osiągnąć uczucie spokoju i wyciszenia warto sięgnąć po japoński napar, ponieważ herbata matcha dostępna w prawie wszystkich sklepach z orientalną żywnością skutecznie pomoże w osiągnięciu tego celu, a dodatkowo ma interesujący smak.