Feminizowane nasiona konopii – co to takiego?

Nasiona marihuany feminizowane, możemy najłatwiej opisać jako takie, które hoduje się taką metodą, aby nie miały one męskich chromosomów. Dzięki czemu zyskujemy pewność, iż wyhodowane rośliny zakwitną wyłącznie jako żeńskie i będą produkować tylko żywicze pąki. W jaki sposób powstają nasiona feminizowane? Jaka jest nasza pewność, iż mamy właśnie z nimi do czynienia? 

Marihuana to roślina rozdzielnopłciowa 

feminizowane nasiona

Warto, abyśmy zdawali sobie sprawę, że marihuana to roślina rozdzielnopłciowa. Za sprawą takiego mechanizmu, konopie będą się mogli rozmnażać w praktycznie każdych, nawet dosyć wymagających warunkach. Z uwagi na czynniki takie, jak oddziaływanie zanieczyszczeń, brak światła, marihuana może zmienić własną płeć, dostosowując się do aktualnie panujących warunków. Żeńskie osobniki mogą wtedy wytworzyć pyłek i zapłodnić swoje słupki. Dzięki czemu, będą one mogły przetrwać i wytwarzać nasiona, z których w kolejnym sezonie urosną zupełnie nowe osobniki, zdolne do rozmnażania.

Feminizowane nasiona konopii – w jaki sposób powstają? 

Żebyśmy mogli wyhodować nasiona feminizowane marihuany, musimy je poddać procesowi tak zwanej feminizacji. Opiera się on na nakłanianiu rośliny żeńskiej do produkcji męskiego pyłku, z którego będą mogły wykształcać się nasiona. Rośliny hoduje się taką metodą, aby zawierały one tylko i wyłącznie żeńskie chromosomy. Wtedy to można zyskać pewność, iż rośliny, które wydadzą w ten sposób powstałe nasiona, zakwitną w roli żeńskich i wydadzą pąki pokrywane żywicą, które stanowią charakterystyczną cechę marihuany żeńskiej płci.