Good Mood – czyli szafran w łatwo przyswajalnym wydaniu

Część suplementów diety ma wspierać proces odchudzania, część poprawia krążenie, a jeszcze inna część ma wzmacniać odporność. Są jednak i takie suplementy, których zadaniem jest… poprawa nastroju. Czymś takim jest chociażby Good Mood, który nieprzypadkowo zawiera olbrzymią ilość szafranu.

Czy szafran to przypadek?

Zastosowanie szafranu w roli podstawowego składnika suplementu Good Mood nie jest przypadkowe. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ekspertów, roślina ta poprawia nastrój, ogranicza stres, a także minimalizuje lęki separacyjne.

Przykładem potwierdzającym niniejszą tezę niech będzie fakt, że ostatnimi laty przeprowadzono badania statystyczne wśród dzieci i młodzieży. Wskazywały one, że regularne stosowanie u nich szafranu, spowodowało znaczną redukcję zachowań towarzyszących stanom lękowym i depresyjnym.

Nie tylko szafran…

Oczywistym jest, że w skład suplementu Good Mood nie wchodzi jedynie ta skądinąd najdroższa przyprawa świata. Niemniej trzeba przyznać, że preparat ten jest prawdziwą „bombą dobrego samopoczucia”, gdyż można tu znaleźć szereg składników, które w naturalny sposób pobudzają organizm do efektywniejszego działania.

I jeszcze jedno. Oczywiste jest, że sam szafran nie pokona depresji, gdyż trudno z nią walczyć jedynie za pomocą suplementów diety. Niemniej – jak w przypadku każdego innego suplementu – Good Mood ma być swoistym katalizatorem zmian, a nie gotową odpowiedzią na wybrane schorzenie. Walka z depresją składa się z wielu kroków, a te najważniejsze musi wykonać sam człowiek.