Hemoroidy u dzieci – jak leczyć?

Hemoroidy to dokuczliwa przypadłość, która występuje nie tylko u osób dorosłych, lecz także u dzieci. Gdy pojawiają się u nich zaparcia, krwawienie, pieczenie oraz świąd w okolicach odbytu, wówczas warto czym prędzej wybrać się do lekarza i zastosować skuteczne czopki na hemoroidy.

Czym charakteryzują się hemoroidy?

Hemoroidy, zwane też żylakami odbytu to nic innego jak guzki wypełnione krwią, które można znaleźć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz ciała. Wewnętrzne znajdują się zawsze w środku odbytu oraz na początku odbytnicy. Zazwyczaj są to małe, spuchnięte guzki, które to zostały ulokowane w ścianie odbytu. Z kolei zewnętrzne hemoroidy bywają zazwyczaj odczuwane jako wypukłości.
Po ich podrażnieniu chory zaczyna odczuwać pieczenie i świąd, a z czasem krew tworzy skrzepy w hemoroidach, co może powodować silny ból, obrzęk i w efekcie stan zapalny w okolicach odbytu.

Przyczyny hemoroidów u dzieci

Istnieje wiele czynników, które powodują występowanie żylaków odbytu u dzieci. Wśród wielu z nich można wymienić:

– częste siedzenie na twardej i zimnej powierzchni
– nadmierny wysiłek podczas przechodzenia stolca, zazwyczaj z powodu zaparć i problemów trawiennych
– otyłość
– dieta pozbawiona błonnika, który to reguluje stolec

Leczenie hemoroidów z użyciem skutecznych czopków

W przypadku występowania objawów świadczących tej chorobie rodzic powinien z dzieckiem czym prędzej udać się do specjalisty i zastosować zalecone preparaty. Wśród wielu z nich można wymienić czopki na żylaki odbytu, które to działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo oraz przeciwbólowo, dzięki czemu można pozbyć się tych uciążliwych dolegliwości.