Jak radzić sobie z egzemą?

Egzema to choroba skóry, która objawia się częstym występowaniem stanów zapalnych w wierzchniej jej warstwie. Jest trudna do zwalczenia i powoduje nieprzyjemne, nieestetyczne uszkodzenia na skórze. Dodatkowo, zmiany te wywołują świąd i pieczenie, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jak sobie z tym radzić?

Odpowiednia pielęgnacja

Jednym z kremów wspomagających walkę z egzemą jest Bepanthen Sensiderm Daily Care https://www.aptekagalen.pl/bepanthen-sensiderm-daily-care-krem-150g, który zmniejsza częstotliwość pojawiania się zmian na skórze. Według opinii wielu zadowolonych użytkowników, u których zaostrzenia występowały mniej więcej raz na miesiąc – ich częstotliwość spadła trzykrotnie!

Bogaty, naturalny skład produktu pomaga w naturalnej pielęgnacji skóry i sprawia, że bariera lipidowa naskórka jest odbudowana. Szereg substancji zawartych w produkcie poprawia wizualny stan skóry, a także jej nawilżenie, co sprawia, że zaostrzenia przydarzają się znacznie rzadziej.

Jakie substancje zawiera krem Bepanthen?

To między innymi bogactwo prebiotyków oraz naturalnych olejów, które szybko i skutecznie poprawiają stan skóry i poziom jej nawilżenia. To sprawia, że zaostrzenia egzemy zdarzają się znacznie rzadziej.

Obecność panthenolu i witaminy B3 przyspiesza proces regeneracji naskórka, tak istotny przy schorzeniach skóry. Dzięki obecności lipidów, zregenerowany naskórek jest odpowiednio chroniony przez odwodnieniem oraz uszkodzeniami. Wyrób może być stosowany nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry i nie wywołuje podrażnień, tak częstych przy rozmaitych schorzeniach wierzchniej warstwy skóry.