Jak stosować susz konopny?

Nie od dziś wiadomo, że susz konopny ma lecznicze działanie. Można stosować go jako lek przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwalergiczny i antybakteryjne. Ma szerokie działanie, a jego zalety można by wymieniać bez końca. Pytanie brzmi, jak właściwie stosować susz konopny?

Waporyzacja lub inhalacje

Susz konopny cbd (do kupienia tutaj – https://konopnysklep.com.pl/olej-cbd/susz-konopny-cbd/) stosuje się w specjalnych urządzeniach, które umożliwiają wdychanie zawartych w nim substancji czynnych. Ich działanie polega na podnoszeniu temperatury suszu do takiej, w której zaczyna parować. Zioła nie są spalanie, więc nie emitują szkodliwych substancji smolistych. Jest to wydajniejsze niż tradycyjne spalanie.

Dawkowanie

susz konopny

Nie można przedawkować cbd. Nie ma ono własności psychoaktywnych, ani uzależniających. Wykazuje za to działanie uspokajające oraz poprawia sen i apetyt. Trzeba pamiętać, że różne części konopi zawierają różne stężenie kannabinoidów. Najwięcej jest ich w kwiatach, najmniej w nasionach. Z tego powodu warto waporyzować wyłącznie susz kwiatowy. Ma on najwyższą jakość i da najlepsze efekty. Warto, więc zwrócić uwagę z czego składa się wybrany susz. Jeżeli chodzi o konkretne dawkowanie, to jest one uzależnione od schorzenia, na jakie ma pomóc cbd. W przypadku inhalowania się trudno jednak określić ile dokładnie substancji zostało wchłoniętej do organizmu. Pod tym względem pewniejsze są krople z olejem cbd, w których zawartość oraz ilość przyjętych kannabinoidów można podać bardzo dokładnie. Na korzyć waporyzacji przemawia jednak szybkość jej działania. Pierwsze efekty widać już po kilkunastu minutach. Przy takiej drodze podania cbd, całkowicie omija układ pokarmowy.