Jak stosować ziemię okrzemkową?

Wśród produktów o szerokim działaniu prozdrowotnym na organizm można w szczególności wyróżnić ziemię okrzemkową. Posiada ona szereg korzystnych właściwości, które wspomagają człowieka.

Stosowanie ziemi okrzemkowej
Ziemię okrzemkową można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, zarówno w formie stacjonarnej, jak i przez internet. Produkt ten występuje w wielu postaciach, które różnią się przede wszystkim formą, a także pojemnością opakowania. Może on być produkowany w formie proszku lub tabletek, a wybór preferowanej formy zależy od woli klienta. Ziemia okrzemkowa (sprawdź dostępność) powinna być spożywana przed śniadaniem lub maksymalnie dwie godziny po nim. Jej dawkowanie zazwyczaj umieszczone jest na ulotce danego produktu lub na jego opakowaniu. Podczas suplementacji tego rodzaju suplementem należy spożywać duże ilości wody, które obejmują nawet dwa litry dziennie.

Przeciwwskazania do stosowania ziemi okrzemkowej
Ziemia okrzemkowa, mimo że jest produktem bardzo korzystnym dla zdrowia, nie może być stosowana przez każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju suplementów, jednak nie jest ich dużo. Przede wszystkim produktów tego rodzaju powinny unikać kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią, a także dzieci poniżej dwunastego roku życia. Ziemi okrzemkowej nie powinny spożywać również wszystkie osoby, które posiadają nadwrażliwość na składniki preparatu. Produkt ten nie przyczynia się do powstawania nowych objawów chorobowych.