Krzesło toaletowe – praktyczna pomoc w życiu codziennym

Krzesło toaletowe to sprzęt pomocniczy ułatwiający użytkownikowi załatwianie podstawowych potrzeb fizjologicznych. Wraz z rozwojem medycyny ludzie szukają coraz bardziej innowacyjnych sposobów na poprawę komfortu życia osób niepełnosprawnych lub wymagających pomocy. W pierwszej kolejności dąży się do tego, aby taka osoba była w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby, takie jak korzystanie z toalety, mycie się czy poruszanie po mieszkaniu. Jednym z coraz częściej wybieranych przedmiotów pomocniczych są różnego rodzaju krzesła toaletowe.

Czym jest krzesło toaletowe?

zdjęcie pochodzi ze strony https://megamedic.pl/krzesla-toaletowe

Krzesło toaletowe jest sprzętem pomocniczym osób wykazujących pewne niepełnosprawności ruchowe. Posiada stabilną konstrukcję, dzięki czemu załatwianie się jest bezpieczne nawet przy problemach z poruszaniem się. Najprostszy model krzesła toaletowego zbudowany jest z ramy, pojemnika na nieczystości oraz deski sanitarnej. Większość krzeseł posiada również możliwość regulacji wysokości, przez co można ją dobrać indywidualnie do użytkownika. Celem stosowania takich urządzeń jest jak największa poprawa komfortu życia osób potrzebujących. Decydując się na zakup warto zwrócić uwagę na dodatkowe urozmaicenia w postaci oparcia, miękkich nakładek czy dodatkowych podpórek pod stopy. Krzesło powinno być dobrane indywidualnie do potrzeb i oczekiwań użytkownika, aby w jak największym stopniu ułatwić mu korzystanie z toalety.

Dla kogo krzesło toaletowe?

Najczęściej z tego typu akcesoriów korzystają osoby starsze, które mają problemy z poruszaniem się – przyczyną tego mogą być ograniczenia ruchomości w stawach, przebyte operacje i zabiegi czy choroba przewlekła w zaawansowanym stadium. Bardzo często decydują się na nie więc osoby po endoprotezoplastyce stawu biodrowego, cierpiące na zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową lub po prostu osoby mające trudności ze wstawaniem i siadaniem.