Leczenie hemoroidów w Polsce

Wśród wielu wstydliwych chorób pierwsze miejsce na pewno zajmują hemoroidy. Wielu ludzi latami odwleka wizytę u lekarza z tego powodu. Bardzo cierpią, ale nie decydują się odwiedzić specjalisty. Co zrobić aby to zmienić?

Hemoroidy – wstydliwa dolegliwość

Na pewno brakuje kampanii społecznych w zakresie profilaktyki i leczenia hemoroidów. Ludzie są przerażeni tym, że będą musieli pokazać lekarzowi tak intymną części ciała. Tymczasem badanie w kierunku diagnostyki hemoroidów wcale nie jest bolesne. Wdrożone leczenie bardzo szybko może przynieść ulgę. Hemoroidy zdiagnozowane na początkowym etapie choroby można leczyć za pomocą leków dostępnych w aptece. Nie od razu potrzebna jest skomplikowana operacja. Dopiero zaniedbania w tej dziedzinie doprowadzają do konieczności leczenia operacyjnego. Na początku lekarz może spróbować leczenia farmakologicznego. Oczywiście dzieje się tak wtedy, kiedy lekarz widzi sens takiej terapii.

Leczenie u proktologa

Leczenie hemoroidów z LekiNatury warto rozpocząć od wizyty u lekarza rodzinnego. To lekarz rodzinny w Polsce kieruje do innych specjalistów jeżeli widzi taką potrzebę. Na początku lekarz rodzinny może spróbować wdrożyć leczenie. Mogą być to na przykład maści z apteki. Jeżeli jednak problem wydaje się bardziej zaawansowany, to może zostać zastosowane bardziej skomplikowane leczenie. Lekarz rodzinny skieruje pacjenta do lekarza proktologa, który specjalizuje się w leczeniu hemoroidów. Warto pozytywnie podejść do takiej wizyty ponieważ naprawdę nie ma się czego wstydzić. Lekarz widział już wielu pacjentów. Zazwyczaj pacjenci po wizycie u lekarza proktologa są miło zaskoczeni tym, że wcale nie było tak źle. Im wcześniej pacjent pójdzie na wizytę lekarską, tym szybciej rozpocznie się leczenie. Im szybciej rozpocznie się leczenie, tym będzie ono skuteczniejsze.

Profilaktyka hemoroidów

Jest wiele możliwości jeśli chodzi o leczenie hemoroidów. Bardzo ważna jest jednak profilaktyka. Profilaktyka obejmuje zdrowe odżywianie się i ruch. Nie wolno dopuszczać do powstania zaparć. Wiele osób wypróżnia się zdecydowanie zbyt rzadko i wkłada w wypróżnienie duży wysiłek. Tymczasem wypróżnienie powinno być łatwe i absolutnie nie powinno kojarzyć się z bólem czy wysiłkiem fizycznym. Coraz częściej do gabinetu lekarskiego zgłaszają się ludzie młodzi i sygnalizują problem z hemoroidami. Tak absolutnie nie powinno być. Młodzi ludzie powinni zadbać o siebie. Powinni wdrożyć zdrową dietę i uprawiać sport. Aktywność fizyczna zdecydowanie minimalizuje ryzyko hemoroidów. Nie pomaga za to siedzący tryb życia i stres.