Leki przeciwbólowe nie tylko w tabletkach. Co jeszcze można kupić w aptece?

Na ból głowy, zęba, na bolesną miesiączkę czy też na doskwierające plecy – leki przeciwbólowe stosowane są w różnych celach. Obecnie można kupić je w każdej aptece w Krakowie i to nie tylko jako popularne tabletki.

Leki przeciwbólowe – podstawa domowej apteczki


Najczęściej leki te bazują na paracetamolu oraz na ibuprofenie – to dwie najpopularniejsze substancje przeciwbólowe, które można dostać w aptekach w Krakowie i całej Polsce pod wieloma nazwami handlowymi.

Preparaty przeciwbólowe są podstawą domowej apteczki. Pomagają wtedy, gdy niespodziewanie pojawia się ból, dlatego warto mieć je zawsze pod ręką.

Leki przeciwbólowe – tabletki, plastry, kremy


Najczęściej w aptekach kupowane są leki przeciwbólowe w postaci tabletek. Można jednak dostać je także w innych formach, na przykład jako tabletki musujące i proszki do rozpuszczania w wodzie, plastry, kremy i żele do stosowania miejscowego czy czopki.

Podczas gdy tabletki mają uniwersalne zastosowanie, plastry, kremy i żele działają miejscowo i najczęściej używane są na bóle stawowe i mięśniowe. Substancje aktywne przenikają wtedy przez skórę bezpośrednio do źródła bólu.

Czopki polecane są z kolei dla małych dzieci, dla których dedykowane są także leki w formie łatwych do przyjęcia syropów.

Szeroką gamę leków przeciwbólowych w wielu wariantach może zaprezentować każda apteka Kraków ma wiele punktów tego typu, więc można zakupić je bez problemów – także w aptekach całodobowych.