Leki ziołowe na bóle głowy

Bóle głowy mają nie jedną genezę i różnią się zdecydowanie od siebie. Ból głowy przede wszystkim doprowadza do słabszej koncentracji lub jej braku. Czasem pozwalają normalnie funkcjonować, a czasem po prostu kładzie pacjentów do łózka nawet na kilka dni. Na ból głowy pomagają leki o działaniu przeciwbólowym, lecz nie zawsze są one skuteczne. Wypróbujmy zatem naturalne leki ziołowe.

chorobaRozróżniamy kilka rodzajów bólu głowy. Najbardziej nieprzyjemnym jest ból migrenowy, który potrafi trwać od kilku godzin do nawet kilku dni – zazwyczaj do 72 godzin. Towarzyszą mu także takie dolegliwości jak biegunka, wymioty. Jego przyczyna jest nagłe rozszerzenie się naczyń krwionośnych i zbyt szybki i duży dopływ krwi do mózgu, co wywołuje ból. I tak naprawdę medycyna nie wymyśliła skutecznego preparatu w zwalczaniu migreny, a na pewno w jej leczeniu. Wszystkie bowiem leki działają doraźnie likwidując tylko objawy.

Alternatywą dla środków syntetycznych mających wpływ na zwężenie naczyń krwionośnych mogą mieć leki ziołowe. Między innymi są to preparaty z ziela maruna zwanego także złocieniem maruna. Roślina jest skuteczna w 80 procentach leczenia migren. Złocień bowiem zawiera partenolidy, które hamują uwalnianie serotoniny z płytek krwi.  Partenolidy zapobiegają zwężaniu naczyń krwionośnych, co ma olbrzymi wpływ na występowanie migreny. Innym ziołem jest wawrzyn szlachetny, czyli popularne liście laurowe oraz papryka roczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *