Maści na przyspieszenie gojenia zadrapań

Najwięcej otarć i zadrapań mają dzieci, choć dosyć często zdarzają się one również i dorosłym, którzy wolne chwile spędzają na aktywności fizycznej. Rower, bieganie czy chodzenie górskimi szlakami – każdy z tych czynności zwiększa ryzyko otarć czy delikatnych zadrapań. Chcąc jak najszybciej wrócić do formy, warto wiedzieć, w jaki sposób zająć się raną, by skutecznie przyspieszyć jej gojenie.

Odkażenie i założenie opatrunku

Istotne jest to, aby zwłaszcza gdy rana powstała na zewnątrz, odpowiednio ją zabezpieczyć i odkazić. Osoby, które mają szczepienia przeciw tężcowi nie muszą z każdym zadrapaniem jechać do szpitala, organizm człowieka to na tyle sprytna maszyna, że sobie poradzi z regeneracją naskórka. Oczywiście gdy doszło do większego uszkodzenia i pojawiło się obfite krwawienie, to wówczas należy udać się na szycie chirurgiczne. W innych przypadkach wystarczy użycie środków odkażających.

Tormentalum – przeciwbakteryjna maść na zadrapania

W przypadku przerwania ciągłości skóry, istotne jest to, aby nie dopuścić do rozwoju zakażenia bakteryjnego w ranie. Tormentalum to maść, którą warto mieć zawsze w pobliżu. Kupić można ją w aptece bez recepty. Jakie jest działanie Tormentalumu? Przede wszystkim maść ta charakteryzuje się działaniem przeciwbakteryjnym, a także wysuszającym, co przyspiesza gojenie. Istotne jest to, aby nie stosować maści na otwarte rany – szczegóły można znaleźć w ulotce.