Mleko po 6-tym miesiącu – Bebilon Pepti 2 DHA

Wybór mleka po karmieniu piersią to nie lada wyzwanie. Na rynku jest dość spory wybór mieszanek pochodzących od znanych i doświadczonych producentów, że rodzice nie zawsze wiedzą co wybrać dla swojego maluszka. Na jakie mleko najlepiej się zdecydować?

Uczulenie na krowie białko


Gdy u dziecka pojawia się wysypka, bóle brzuszka, problemy z wypróżnianiem lub inne dolegliwości, można przypuszczać, że maluch uczulony jest na krowie mleko. Alergie na białko mleka krowiego, nietolerancja laktozy, alergia na gluten czy alergia na białka soi zmusza rodziców na znalezienie produktu, który pozbawionych jest tych alergenów. Jednocześnie musi on mieć bardzo dobry skład, by dziecko odpowiednio przy nim rozwijało się i utrzymywało swoją odporność.

Bebilon Pepti 2


Beblion Pepti DHA 2 to mleko skierowane dla dzieci powyżej 6-miesiąca życia oraz dla dorosłych, które mają stwierdzone uczulenie na powyższe składniki. Po konsultacji z lekarzem, któremu warto wspomnieć, iż chce się przejść na mleko Bebilon Pepti 2 można stopniowo dziecko przyzwyczajać do nowej mieszanki. Wprowadzać najlepiej je stopniowo – po zmniejszaniu mleka Bebilon Pepti 2 z mlekiem mamy. Wówczas warto obserwować dziecko, czy nie występują żadne reakcje alergiczne. Po tym czasie można już swobodnie podawać dziecku mieszankę zgodnie z zaleceniami producenta. To mleko powinno być podawane maleństwu także zgodnie z zaleceniami lekarza, który zdecyduje jak długo maluch może je przyjmować.