Na co zwracać uwagę podczas zakupu masek antywirusowych

Obecnie powszechną potrzebą stał się zakup masek antywirusowych. Ze względu na wymogi epidemiologiczne stawiane przez rozporządzenia rządowe, niemalże każdy stoi przed koniecznością regularnego zaopatrywania się w maski antywirusowe. Podczas zakupu masek antywirusowych warto zwracać uwagę na kilka kwestii.

Maski antywirusowe wielorazowe czy jednorazowe

Podstawowym pytaniem jest, czy chcemy kupić maskę jednorazową czy wielorazową z wymiennym filtrem. Zakup maski wielorazowej jest droższy, ale bardziej perspektywiczny i zapewnia lepszą ochronę. Do wyboru mamy różne filtry, począwszy od zapewniających najlepszą ochronę filtrów oznaczonych symbolami FFP3 lub N99 do filtrów oznaczonych FFP1 lub N80, które są wciąż skuteczniejsze od wielu rodzajów masek jednorazowych. Oczywiście można kupować także skutecznie chroniące maski antywirusowe jednorazowe, jednak w perspektywie czasu takie działanie jest nieopłacalne.

Rozmiar i certyfikacja masek antywirusowych

Na rynku dostępnych jest kilka rozmiarów masek antywirusowych. Dobór odpowiedniego rozmiaru jest ważny z dwóch względów: po pierwsze, źle dobrana maska antywirusowa nie zapewnia ochrony, a po drugie jest ona niewygodna. Przy zakupie masek antywirusowych należy także zwrócić uwagę, czy posiadają one certyfikat europejski „CE”. Więcej przeczytać można w artykule: https://dragonmask.pl/blog/gdzie-kupic-maski-antywirusowe.