Naturalna apteczka – kasztanowiec zwyczajny na wzmocnienie naczyń krwionośnych

Problemy z naczyniami krwionośnymi dotykają coraz więcej osób. Nieleczone mogą prowadzić do groźnych powikłań, a także powodować nieestetyczne oraz utrudniające codzienne funkcjonowanie pajączki, obrzęk i zaczerwienienia. Jak wzmacniać naczynka? Czy da się łagodzić objawy hemoroidów oraz żylaków domowymi sposobami? Okazuje się, że kasztanowiec zwyczajny może wiele zdziałać.

Ciężkie nogi? Jest na to sposób

Nie ma co ukrywać – ciężkość kończyn dolnych, obrzęki, bóle i widoczne naczynka to niemal choroba cywilizacyjna. Co więcej, objawy te nie występują tylko u osób starszych. Także młodzi borykają się z takim problemem. Wynika to głównie z prowadzenia siedzącego trybu życia, coraz mniejszej aktywności fizycznej w życiu codziennym, a także pracy, która wymaga utrzymania jednej pozycji ciała przez wiele godzin (np. siedząca praca przy komputerze, stojąca praca na produkcji lub wiele innych). Oprócz nieprzyjemnych objawów, które dają zastoje żylne lub żylaki, dolegliwości te są także groźne dla zdrowia, a nieleczone, mogą znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. W początkowych stadiach choroby, a także prewencyjnie (np. jeśli w rodzinie występowały problemy z naczyniami krwionośnymi) warto stosować tabletki z wyciągiem z kasztanowca. Roślina ta – a dokładniej jej nasiona, liście, kwiaty oraz kora – jest źródłem flawonoidów, escyny, garbników, związków kumarynowych. Dzięki nim kasztanowiec zwyczajny (więcej) wykazuje właściwości:

  • ściągające,
  • przeciwobrzękowe,
  • uszczelniające naczynia krwionośne,
  • wzmacniające i uelastyczniające naczynka.

Także na hemoroidy

Problemy z hemoroidami również dotykają wiele osób. Choć dla większości jest to wstydliwy temat, nie warto odkładać leczenia tej przypadłości – wraz z jej rozwojem objawy stają się coraz bardziej uciążliwe. Choroba hemoroidalna może być wynikiem prowadzenia określonego trybu życia (dieta uboga w błonnik, praca siedząca itp.), może również pojawić się na wskutek schorzeń układu pokarmowego. Wprowadzenie odpowiednich zmian żywieniowych, modyfikacja codziennych nawyków oraz stosowanie preparatów wzmacniających naczynia krwionośne – te działania mogą pomóc uporać się z powiększonymi guzkami krwawniczymi, a także zmniejszyć ryzyko nawrotu choroby. Wiele kremów lub czopków przeznaczonych do łagodzenia objawów hemoroidów zawiera ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego, który pomaga zminimalizować krwawienie oraz obrzęk, a nawet całkowicie zlikwidować uporczywe dolegliwości – zwłaszcza te w początkowym stadium (hemoroidy pierwszego i drugiego stopnia).

Warto posiadać w swojej domowej apteczce tabletki lub żele w wyciągiem z kasztanowca – zarówno regularne, jak i okazjonalne ich stosowanie może przynieść znaczną ulgę w wielu schorzeniach.