Naturalne metody leczenia korzonków. Zioła, maści, kąpiele

Zapalenie korzonków nerwowych jest rezultatem nadmiernego ucisku na zakończenia nerwowe znajdujące się w dolnej części kręgosłupa. Taką dolegliwość można leczyć także naturalnymi metodami. Co sprawdzi się najlepiej?

Leki na korzonki – także naturalnie
Do zapalenia korzonków nerwowych dochodzi głównie na skutek nadmiernego przeciążenia pleców, lecz także w przebiegu dyskopatii, lumbago, przy wadach postawy czy też u osób z nadwagą i otyłością.

Najczęściej zapalenie korzonków nerwowych leczone jest objawowo, z wykorzystaniem leków przeciwbólowych. Zaleca się wypoczywanie, lekkie ćwiczenia oraz ciepłe okłady, aby zniwelować nieprzyjemne dolegliwości bólowe.

Zapalenie korzonków można także leczyć naturalnymi metodami. Jakie leki na korzonki sprawdzą się najlepiej?

Dobroczynne zioła na korzonki
Wśród naturalnych leków na korzonki (sprawdź ofertę na evita.sklep.pl) warto wypróbować zioła, które zawierają dobroczynne składniki niwelujące dolegliwości związane z tym zapaleniem.

Najczęściej stosowane są mieszanki, które zawierają specjalnie skomponowane zioła na korzonki, na przykład melisę, rumianek, lawendę, wierzbę, korzeń arcydzięgla, dziurawiec. W sprzedaży można znaleźć gotowe mieszanki lub przygotowywać je samemu.

Zioła można stosować także w formie ciepłych okładów na plecy oraz kąpieli. Dobre efekty przynoszą też maści i plastry rozgrzewające na bazie ziół. Wśród domowych sposobów na zapalenie korzonków znajdują się również okłady z liści kapusty.