Olfen żel

Olfen żel to wyrób, jaki jest stosowany u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Jak działa żel? Czym się cechuje?

Olfen żel cena

Apteka online oferuje atrakcyjne ceny swoich produktów, które bazują na dobrej jakości i unikalnym składzie. Olfen 100 jest wskazany do stosowania podczas walki z pourazowym zapaleniem ścięgien, stawów, mięśni i więzadeł. Ponadto, daje ulgę w bólu pleców i w ograniczonych stanach zapalnych tkanek miękkich. Produkt leczniczy kosztuje kilkanaście złotych i ma dobre opinie na rynku.

Olfen żel opinie

Żel jest niesteroidowym lekiem zapalnym, który posiada jako substancję czynną diklofenak. Cechuje się działaniem:

olfen żel
  • przeciwgorączkowym,
  • przeciwzapalnym,
  • przeciwbólowym,
  • przeciwobrzękowym.

Mechanizm działania żelu polega na hamowaniu aktywności syntezy eikozanoidów i redukcji zawartości kwasu arachidonowego w granulocytach. Nałożenie preparatu daje natychmiastową ulgę i ochłodzenie, co jest sporym plusem dla użytkowników. Pozytywne opinie zachęcają do wypróbowania produktu, który zyskał uznanie na rynku. Żelowa forma sprawia, że Olfen bardzo dobrze się wchłania. Kojące działanie wiąże się natomiast z podłożem wodno-alkoholowym. 

Skład produktu

W składzie Olfen żel znajduje się substancja czynna w postaci diklofenaku sodowego. Okazuje się, że 1 g żelu posiada 10 mg diklofenaku. Pozostałymi składnikami są między innymi:  adypinian izopropylu, woda oczyszczona, sodu pirosiarczyn, hydroksypropyloceluloza, hydroksyetyloceluloza, kwas mlekowy, alkohol izopropylowy. Atutem jest fakt, że żel jest bezbarwny i przezroczysty. Bardzo łatwo nałożymy go na skórę za pomocą lekkiego wmasowania (nie należy wcierać żelu). Korzystanie z wyrobu można uzgodnić z farmaceutą lub lekarzem, co pozwoli zyskać fachowe wsparcie.