Plastry Salvequick dla dorosłych i dzieci

Obowiązkowym elementem wyposażenia domowej czy samochodowej apteczki powinny być plastry opatrunkowe. Są one przydatne, a nawet niezbędne, gdy dojdzie do uszkodzenia naskórka poprzez skaleczenie czy zdarcie. W wielu przypadkach będą wystarczające, a w innych mogą stanowić wstępny opatrunek przed założeniem właściwego. Na rynku dostępnych jest wiele plastrów produkowanych przez różne firmy, a jednymi z najlepszych są bez wątpienia plastry Salvequick.

Plaster pierwszym sposobem na opatrunek

Przy skaleczeniu czy podobnym uszkodzeniu naskórka w licznych przypadkach to właśnie plaster opatrunkowy wystarczy, aby zabezpieczyć ranę i powstrzymać krwawienie. Plaster można użyć również jako wstępnego opatrunku przed zmianą go na właściwy. Dobry plaster na pewno pomoże w gojeniu rany. Wśród licznych producentów plastrów na pewno wyróżnia się firma Salvequick, która wywodzi się ze Szwecji. Jej produkty są jednak powszechnie dostępne w Polsce, zarówno w aptekach, jak i marketach, sklepach spożywczych czy nawet kioskach.

Rodzaje plastrów firmy Salvequick

Firma ta produkuje wiele rodzajów plastrów, które odznaczają się specjalnymi właściwościami. Polecane są plastry antybakteryjne, które zapobiegają zakażeniu rany, a także plastry, które przyspieszają gojenie ran. Od dawna są też dostępne plastry odporne na wodę, a także plastry w kolorze skóry czy przezroczyste, które zapewniają dyskrecję. Można też kupić plastry dla najmłodszych, które wyróżniają się kolorami i ciekawym dla dzieci wzornictwem. W ofercie firmy Salvequick dostępne są też plastry na odciski.