Poduszka ortopedyczna to sposób na bóle kręgosłupa

Ból lub dyskomfort w okolicach pleców to jedne z najczęstszych dolegliwości wśród pacjentów XXI wieku. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dzisiejsze czasy wymuszają przyjmowanie pozycji siedzącej przez większą część dnia. Szczególnie w pracy, gdy przez wiele godzin siedzi się przy biurku, trudno pamiętać o prawidłowej pozycji pleców. Z pomocą przychodzą jednak poduszki ortopedyczne.

Jakość siedzenia to jakość kręgosłupa

To w jaki sposób siedzimy ma naprawdę ogromny wpływ na kręgosłup. Siedzenie w sposób nieprawidłowy sprzyja powstawaniu zwyrodnień i prowadzi do silnych bóli. Większość z nas dobrze zna zasady poprawnej pozycji podczas spoczynku, jednak nie oszukujmy, ciężko ją zachować po kilku godzinach. Właśnie dlatego warto się wspomóc i wybrać dla siebie poduszkę ortopedyczną do siedzenie.

Jaką poduszkę ortopedyczną do siedzenia wybrać dla siebie?

Od tego jaką poduszkę wybrać zależą przede wszystkim nasze preferencje. Ostatnio popularne są dyski sensomotoryczne, które wymuszają aktywne siedzenie. Oznacza to, że siedzenie nie będzie aż tak stabilne i będzie wymuszało ruch. Dyski dbają o plecy, ale dostarczają też dużo satysfakcji. Można na nich nie tylko siedzieć, ale wykonywać też drobne ćwiczenia. Sprzyja to ogólnemu rozluźnieniu mięśni. Dyski świetnie spełniają swoją rolą, jednak nie każdy je polubi. Istnieją również poduszki z pianki. które również wymuszają prawidłową pozycję, ale są stabilne i miękkie. Poduszka ortopedyczna do siedzenia sprawia, że bóle w okolicy lędźwiowej znikają. Komfort pracy jest zdecydowanie większy. Kręgosłup jest niezwykle ważny, dlatego warto o niego zadbać. Jak to mówią lekarze: lepiej zapobiegać niż leczyć. Właśnie dlatego każdy człowiek powinien mieć dobrą poduszkę ortopedyczną w swoim domu, by zawsze dbać o swoje zdrowie, które jest przecież najcenniejsze.