Powrót do zdrowia

Każda choroba powoduje większe lub mniejsze osłabienie organizmu. Przyjmowane leki, to substancje chemiczne, które leczą bądź po prostu minimalizują nieprzyjemne objawy typu ból, gorączka, kaszel i wiele innych. Po przebytych kilku infekcjach i przyjęciu leków typu antybiotyki bądź inne leki z grupy silnie działających, organizm jest wyjałowiony, a metabolizm i wchłanianie wielu substancji są zaburzone. To może skutkować złym samopoczuciem, osłabieniem wypadaniem włosów czy też problemami dermatologicznymi.

Oto, jakie należ podjąć działania:

  1. Przede wszystkim konieczny będzie zakup dobrego preparatu zawierającego witaminy i minerały. Witaminy Multicode to jeden z suplementów, które warto wziąć pod uwagę, ze względu na bardzo bogaty skład. Poza witaminami i minerałami są tam ekstrakty i wyciągi z ziół, owoców i warzyw, co zwiększa przyswajalność witamin.
  1. Po przebytych chorobach zawsze należy starać się prowadzić spokojny tryb życia, zrezygnować z alkoholu i papierosów i ograniczyć stres. Gdy skończy się zwolnienie lekarski, można pomyśleć o 1-2 dniach urlopu. Powrót do pracy to z reguły zdarzenie stresujące i warto spokojnie się do tego przygotować.
  1. Organizm dotleniony i wysportowany, to podstawa dobrego samopoczucia. Bezpośrednio po chorobie nie są wskazane forsowne ćwiczenia fizyczne, ale z całą pewnością wycieczka do ogrodu botanicznego albo do lasu, o ile pogoda na to pozwoli, będzie mieć dobry wpływ na samopoczucie.

Każdy organizm jest inny i należy w sposób indywidualny dobierać sobie tempo powrotu do normalnego funkcjonowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *