Problemy z erekcją – jak zadbać o potencję

Mężczyźni w pewnym wieku mogą borykać się z zaburzeniami erekcji i impotencją. To dla nich wstydliwy i bardzo duży problem, ponieważ nie mogą czerpać z kontaktu seksualnego radości ani zaznawać z niego większej satysfakcji. Często kłopoty te mają przełożenie na kłótnie z partnerem, pogorszenie relacji i wpływają na zdrowie psychiczne mężczyzny. Na potencję wpływ ma nie tylko wiek, ale także dieta i ogólny styl życia człowieka.

(brak tytułu)

Niewielka aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, noszenie obcisłej bielizny, a także zbyt częste wizyty w saunie – to tylko niektóre z czynników, które mogą zaszkodzić sprawności seksualnej panów w średnim wieku. Stres, ciężka praca fizyczna i psychiczna oraz palenie również mają bardzo negatywny wpływ na potencję.

tabletki na potencję

Jak można sobie pomóc w takich okolicznościach?

Dbanie o powierzchowność, i swój wygląd zewnętrzny, czyli estetyka plus utrzymanie odpowiedniej wagi – sprawia, że człowiek pozbywa się kompleksów i zwiększa poczucie własnej wartości. Regularna aktywność fizyczna, tak jak jazda na rowerze czy też bieganie pomaga wzmocnić układ sercowo-naczyniowy, zwiększa wydzielanie bardzo ważnego hormonu płciowego, testosteronu, ale też wzmacnia witalność i wspomaga funkcje seksualne. W efekcie poprawia się krążenie w okolicy miednicy, co ma wpływ na erekcję i ogólnie na męskie libido. Więcej dowiesz się na Aptece Familia.

Dobrym rozwiązaniem są także tabletki na potencję. Na rynku farmaceutycznym jest wiele leków na potencję. Tabletki na erekcję bez recepty są dostępne w aptekach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Środki na potencję pozwalają mężczyznom uzupełnić niedobory i przyczyniają się do dobrej kondycji seksualnej, dzięki czemu zarówno jedna, jak i druga strona, ma zapewniony odpowiedni stopień przyjemności z odbywanych stosunków.