Pyrantelum tabletki

Owsiki to niebezpieczne dla zdrowia nicienie. Można łatwo się nimi zarazić. Ich jaja zawierające larwy mogą zostać przeniesione do jamy ustnej poprzez brudne ręce, zabrudzone przedmioty wkładane do buzi lub poprzez zjedzenie nieumytych warzyw i owoców.

Te pasożyty wywołują niebezpieczną dla zdrowia chorobę zwaną owsicą. Choroba ta może powodować bezsenność, płaczliwość, apatię oraz charakterystyczny objaw, jakim jest świąd odbytu. Dorosłe samice wędrując przez układ pokarmowy trafiają do odbytu, gdzie właśnie tam składają tysiące jaj, mogących przenosić się na bieliźnie oraz ciele nosiciela.

tania apteka internetowa

Skutecznym lekiem na pozbycie się owsików są tabletki pyrantelum. Jest to lek zawierający w swoim składzie substancję czynną: pyrantel.

Pyrantelum działa przeciwpasożytniczą. Likwiduje owsiki w postaci dorosłej oraz we wczesnym stadium rozwoju. Unieruchomione oraz martwe pasożyty zostają usunięte z jelita za pomocą perystaltycznych ruchów jelit w akcie defekacji.

Jest to lek przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci powyżej 6 roku życia. Powinno stosować się go w ilościach zaleconych przez lekarza lub farmaceutę. Należy pamiętać, żeby w razie wystąpienia skutków ubocznych: nudności, wymioty biegunka, brak łaknienia czy wysypka należy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie. 

Pyrantelum w tabletkach https://www.aptekagalen.pl/pyrantelum-polpharma-250mg-3tbl należy przechowywać z daleka od promieni słonecznych, w chłodnym, niedostępnym dla dzieci miejscu. Pyrantelum to skuteczne remedium w przypadku zakażenie się owsikami ludzkimi.