Różnice między witaminami naturalnymi a syntetycznymi

Witaminy naturalne wzmacniają znacząco układ odpornościowy człowieka.Od kilku lat na rynku dostępne są suplementy diety oparte na mikroelementach, witaminach i minerałach, które pomagają nam uzupełnić naszą dietę. Od czasu ich wprowadzenia w połowie lat 50-tych XX wieku, wykorzystanie takich produktów wzrasta, a co za tym idzie, ich podaż stale rośnie. W celu przyciągnięcia uwagi potencjalnych konsumentów, niektóre marki stosują atrakcyjne oświadczenia, odwołujące się na przykład do „naturalnego” pochodzenia witamin.

Co oznacza naturalność witamin

witaminy naturalne

Witaminy naturalne coraz częściej oferowane są w popularnych aptekach tzw. sieciówkach. W naszej podświadomości mamy tendencję do wierzenia, że wszystko, co jest pochodzenia „naturalnego” jest dobre, podczas gdy wszystko, co zostało stworzone przez człowieka jest złe. Choć prawdą jest, że w niektórych przypadkach interwencja człowieka nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, w większości przypadków to właśnie interwencja człowieka doprowadziła do prawdziwego postępu w jakości naszego życia. W rzeczywistości rozwój nauki pozwolił ludzkości na naśladowanie, a nawet ulepszanie tego, co oferuje nam natura.

Ofertę witamin naturalnych, znajdziesz na Polskizielarz.pl

Witaminy pochodzenia naturalnego

Tak jest w przypadku witamin. W końcu witaminy to związki chemiczne, których skuteczność mierzona jest ich czystością, a nie pochodzeniem, i w tym względzie interwencja człowieka może odgrywać decydującą rolę. Witaminy pochodzenia „naturalnego” to te, które zostały pozyskane bezpośrednio ze źródeł organicznych poprzez procesy rafinacji zapewniające ich czystość. Procesy te są często kosztowne i wbrew pozorom wymagają interwencji człowieka, aby zapewnić, że wyodrębnione zostaną tylko pożądane witaminy, a ich właściwości pozostaną nienaruszone.