Suplementacja witaminy C – askorbinian sodu

Witamina C jest jedną z najważniejszych witamin niezbędnych do funkcjonowania organizmu człowieka. Suplementacja witaminy C pozwala na utrzymanie jej właściwego poziomu. Jak wybrać najlepszy preparat do suplementacji?

Rodzaje witaminy C


W sprzedaży znajdują się suplementy diety zawierające różne postaci witaminy C, czyli kwasu askorbinowego. Wśród nich dostępne są askorbinian wapnia oraz askorbinian sodu.

W większości suplementów diety można znaleźć askorbinian wapnia, który jest najlepiej przyswajalną formą witaminy C. Warto jednak zaznaczyć, że askorbinian sodu posiada dodatkowe właściwości, które powodują, że jest to także rekomendowany wybór dla osób, które chcą suplementować tę witaminę.

Askorbinian sodu – właściwości


Askorbinian sodu to sól sodowa kwasu askorbinowego, która powstaje poprzez połączenie ze sobą soli kwasu askorbinowego oraz sodu. Jest to również bardzo dobrze przyswajalna forma witaminy C, która cechuje się wysoką biodostępnością, dlatego też szybko uzupełnia niedobory i pozwala na utrzymanie właściwego poziomu tej witaminy przy regularnej suplementacji.

Jej zaletą jest lepsza tolerancja przez osoby z problemami układu pokarmowego, w tym z nadkwasotą żołądka oraz ze zgagą. Sód działa wtedy zobojętniająco na kwas askorbinowy, który jest wysoce kwaśnym związkiem. W rezultacie nie powoduje on nasilenia nieprzyjemnych objawów żołądkowych.

Suplementy diety zawierające askorbinian sodu są zatem bardzo dobrym wyborem dla tych osób, które chcą zadbać o wysoki poziom witaminy C w swojej diecie.

Askorbinian sodu dostępny pod adresem: https://konopnysklep.com.pl/biomus/askorbinian-sodu-1kg.html