Witamina K2 MK7

Wielu z nas zastanawia się, jak naturalnie wspomagać swoje zdrowie oraz odporność i jak przygotować się do sezonu jesienno-zimowego. Oprócz zbilansowanej, zróżnicowanej diety oraz odpowiedniej aktywności fizycznej warto zastanowić się nad rozpoczęciem przyjmowania specjalnych suplementów diety, które wspomagają kondycję naszego organizmu i dostarczają mu niezbędnych witamin i mikroelementów.

Witamina K2 MK7 Solgar, czyli odpowiedzialne wsparcie naszego organizmu

Witamina K gwarantuje prawidłowy, fizjologiczny przebieg procesów krzepnięcia w naszym organizmie, gdyż bierze ona udział w syntezie niektórych czynników krzepnięcia (między innymi czynnika II, VII, IX, X, a także: osteokalcyny, osteopontyny, osteonektyny).

Witamina K2, a mocne kości i zdrowe zęby

witamina k2 mk7 solgarWitamina K oprócz krzepnięcia warunkuje również prawidłowy metabolizm wapniowo-fosforanowy, przez co wpływa na prawidłową mineralizację i przebudowę naszych kości. Jej niedobór może prowadzić do rozwoju groźnej w skutkach osteoporozy. Osteoporoza może objawiać się złamaniami kości nawet przy niewielkich i pozornie niegroźnych upadkach.

Z powyższych powodów warto pamiętać o prawidłowej podaży witaminy K w swojej diecie oraz o ewentualnej suplementacji witaminy w postaci tabletek. Opisywaną witaminę K2 MK7 możemy zakupić w każdej aptece bez recepty. O szczegóły dotyczące między innymi dawkowania i sposobu przyjmowania znajdziemy na opakowaniu.