Woda utleniona nie tylko na rany

Woda utleniona to nie tylko sposób na przemycie ran. Zobaczcie, do czego jeszcze sprytni rodzice potrafią ją wykorzystać!

  1. Czyszczenie kuchni

Wodę utlenioną można zastosować także w kuchni, jeżeli chcemy pozbyć się bakterii oraz nieładnego zapachu. Wystarczy przetrzeć blaty za pomocą ścierki nasączonej wodą utlenioną. Tym środkiem możemy również umyć szkło oraz lustra. Woda utleniona posiada działanie bakteriobójcze, dlatego idealnie nadaje się do czyszczeni lodówki.

  1. Przepłukiwanie mięsa

Woda utleniona to również doskonały sposób na pozbycie się bakterii i innych, niebezpiecznych dla naszego życia i zdrowia substancji, bezpośrednio z… mięsa. Za jej pomocą, możemy skutecznie przepłukać drób, ryby i inne rodzaje mięs. Aktywny tlen zawarty wewnątrz wody, skutecznie usunie wszystkie bakterie, które pojawią się na ich powierzchni.

  1. Przemywanie ran

Spotkał nas przykry wypadek? Na naszej skórze pojawiły się rany? Żeby je odkazić, wystarczy zastosować klasyczną wodę utlenioną w żelu – Peroxygel (do kupienia np. w Aptece Oliwnej za 4,30zł). Wystarczy, że polejemy nią zranione miejsce, bądź też zdecydujemy się na nałożenie kompresu. Już po kilku godzinach, rana zacznie się powoli goić. Kompresy z wody utlenionej, można też stosować na zmienione chorobowo miejsca, czyli na przykład na nasze stawy, czy nawet okolice serca. Efekt takiej kuracji będzie widoczny już po kilku dniach od jej rozpoczęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *