Zalety oleju konopnego

Olej konopny ma wszechstronne właściwości, które są wykorzystywane zarówno w medycynie, kosmetologii, ale i w kuchni. Jest bogaty w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, które stanowią około 80% jego składu, dzięki czemu ma silne działanie i różne zastosowanie. 

Kilka faktów o oleju konopnym 

Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, zmniejszają ryzyko zachorowania na raka, pomagają z bólami reumatycznymi, regulują poziom cukru we krwi, mają dobroczynne działanie na serce i naczynia krwionośne. 
Poza nimi, w jego skład wchodzą: witamina E, która poprawia elastyczność naczyń krwionośnych, witamina K odpowiedzialna za krzepnięcie krwi, a także witamina A pomagająca zachować dobry wzrok. W dodatku wapń zbawiennie wpływający na kości, magnez zapobiegający skurczom, cynk, który wzmacnia skórę, włosy i paznokcie oraz fosfor przyczyniający się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Olej konopny, a stan naszej skóry 

Ma on silne działanie regeneracyjne i odżywcze, dlatego skóra, ale i włosy wyglądają po nim znacznie lepiej. Ziemistej cerze dodaje blasku, a suche włosy stają się znacznie zdrowsze. Ma działanie przeciwzapalne i redukujące przebarwienia, a więc ujednolica i wygładza skórę. Ponadto reguluję pracę gruczołów łojotokowych, które są odpowiedzialne za produkcję sebum. Jest stosowany w przypadku niektórych chorób typu łuszczyca, egzema i łojotok.

Inne możliwości 

Oprócz tych wszystkich zalet, ma jeszcze jedną, a mianowicie to, że bez obaw można go stosować jako dodatek do potraw. Świetnie uzupełnia smak, jest zdrowy, ma zielony, apetyczny wygląd i rewelacyjnie nada się do lekkich potraw, takich jak sałatka. Jest często wykorzystywana przez wegan, jako uzupełnienie sosów, albo past.

Leczniczy olej z konopi można znaleźć w ofercie sklepu KonopnySklep