Zastosowanie chińskiego kordycepsu

Chiński kordyceps to roślina wyjątkowa, nie tylko ze względu na swoje cenne właściwości. To grzyb-pasożyt występujący naturalnie na Wyżynie Tybetańskiej. Cena tego naturalnego surowca na rynku jest naprawdę bardzo wysoka, lecz jednak warto ją ponieść, ze względu na swoje cenne właściwości.

idealna dawka kordycepsuKordyceps – https://evita.sklep.pl/pl/p/Kordyceps-ekstrakt-90-kaps-Yango/23112785 wykazuje wiele cennych prozdrowotnych właściwości. Jest bogaty w bioaktywne substancje o szerokim spektrum działania, nic więc dziwnego, że stosuje się go do leczenia wielu schorzeń. Chiński grzyb pomaga przede wszystkim:

  • we wsparciu naturalnej odporności organizmu,
  • ochronie organizmu przed stresem oksydacyjnym,
  • we wzmocnieniu fizycznej kondycji,
  • w poprawie ogólnego samopoczucia,
  • ułatwia utrzymanie właściwego poziomu glukozy we krwi,
  • poprawę zarówno męskiego jak i damskiego libido.

Polska nazwa botaniczna kordycepsu to maczużnik, dlatego roślina ta w wielu preparatach funkcjonuje także pod tą nazwą. To bardzo ciekawa roślina, przede wszystkim ze względu na jej niezwykle nietypowy sposób wzrostu i rozwoju. Kordyceps rozwija się w ciele larwy ćmy, która hibernuje pod ziemią podczas zimy. Można zatem śmiało powiedzieć, że zimą jest on pasożytem, a latem rozwija się grzyb o wielu prozdrowotnych właściwościach. Maczużnik chiński spotykany jest wyłącznie w wysokich partiach górskich Wyżyny Tybetańskiej. Istnieją także jeszcze inne gatunki kordycepsu, o nieco słabszych prozdrowotnych właściwościach, które można spotkać na niższych wysokościach, na terenie całej Azji oraz w niektórych miejscach europejskich.

Warto pamiętać o tym, że zażywając jakikolwiek preparaty posiadające w swoim składzie kordyceps mogą zakłócać działanie wielu leków immunosupresyjnych i przeciwzakrzepowych, ponadto składnik ten bardzo często przyczynia się do spotęgowania działania leków przeciwcukrzycowych, hipotensyjnych oraz antydepresyjnych.