Zinafalt – na ratunek podrażnionej skórze

Zdarza się, że w wyniku różnych sytuacji dochodzi do silnego podrażnienia skóry. W takiej sytuacji warto ratować się dostępnymi na rynku preparatami, aby nie doszło do zaognienia stanu chorobowego – tak, by nie wymagał on pomocy profesjonalisty. Jednym z preparatów, które pomagają w tego typu sytuacjach, jest krem Zinalfat https://www.aptekagalen.pl/zinalfat-krem-kojaco-regenerujacy-50ml. Dla kogo jest przeznaczony i na co go używać?

Działanie regenerująco – kojące

Krem pomaga załagodzić rozmaite stany zapalne skóry u dorosłego, jak również u dzieci, które ukończyły 6 miesiąc życia. Może znaleźć zastosowanie na przykład w stanach alergicznych lub przy pieluszkowym zapaleniu skóry.

Dzięki zawartości cynku oraz miedzi, skutecznie chroni, regeneruje i działa antybakteryjnie. Tego typu substancje są stosowane w wielu kremach dla niemowląt, które stosuje się na pupę w celu uniknięcia odparzeń.

W jakich sytuacjach używać Zinalfatu?

Można go stosować nie tylko w przypadku stanów alergicznych, ale również u dzieci, gdy wystąpi podrażnienie strefy podpieluszkowej, przy otarciach skóry (wymagających dodatkowej ingerencji w postaci środków antybakteryjnych i pobudzających skórę do regeneracji), po zabiegach chirurgicznych, gdy występują wyraźne uszkodzenia struktury skóry (ich przykładem są zajady) oraz w wielu innych sytuacjach, w których konieczna jest regeneracja naskórka.

Oprócz wyżej wskazanego działania antybakteryjnego i regenerującego, krem ten pomaga również wzmocnić barierę lipidową naskórka, zapobiegając tym samym występowaniu różnego rodzaju uszkodzeń skóry.