Zioła na poprawę krążenia krwi w nogach

Uczucie ciężkości nóg, częste kurcze, bóle oraz uczucie napięcia mięśni to objawy zaburzonego krążenia krwi. Jest to bardzo częsta dolegliwość, zwłaszcza u osób po 30. roku życia. Najczęściej dotyka ona osoby pracujące przez długi czas w pozycji siedzącej, czyli osoby pracujące w biurach czy na kasach w supermarketach. Jak skutecznie walczyć z objawami zaburzenia krążenia krwi?

NIEZWYKŁE HERBATKI LECZNICZE

Warto przyjrzeć się naturalnym środkom, które pomogą uporać się z dolegliwościami związanymi z krążeniem krwi. W pobliskiej aptece znajdziemy wszelakie herbaty i napary zawierające różnego rodzaju zioła na poprawę krążenia. Przykładem jest suszony kwiatostan głogu, który jest zdecydowanie jednym z popularniejszych ziół. Ta roślina nie tylko usprawnia krążenie wieńcowe, ale również reguluje rytm serca – zalecana jest dla osób z częstą tachykardią. W aptece znajdziemy również inne zioła, takie jak myszopłoch kolczasty, skrzyp czy rozmaryn.

SPORT TO ZDROWIE!

Samo regularne przyjmowanie ziół na poprawę krążenia nie poprawi natychmiastowo i spektakularnie naszego zdrowia. Aby trwale usprawnić naczynia krwionośne i wzmocnić serce, należy regularnie uprawiać sport. Zaleca się wykonywać przynajmniej codzienną krótką gimnastykę – może być to kilka ćwiczeń siłowych i wydolnościowych, spacer po parku, przejażdżka na rowerze lub basen. Poza aktywnością fizyczną, ważna jest również zbilansowana, bogata w warzywa dieta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *